Početna

Poštovani učenici, roditelji/staratelji i nastavnici;

Obaveštavamo vas da će se u periodu od 15. do 19. marta 2021. godine (ponedeljak-petak) nastava za sve razrede drugog ciklusa (peti razred do osmog razreda) organizovati putem nastave na daljinu - online.
Molimo roditelje/staratelje čija deca nisu u mogućnosti pratiti nastavu na daljinu da o tome, u što kraćem roku, obaveste odeljenske starešine učenika.

Za učenike prvog ciklusa (prvi razred do četvrtog razreda) nastava se organizuje, kao i do sada, svakodnevno u školi.

Produženi boravak radi do 14:00 časova.

Škola će u navedenom periodu raditi, pre podne, u jednoj smeni.

S poštovanjem, Stojan Maravić, sekretar škole.

Ovo obaveštenje važi do daljeg.

Đaci bi, u školske klupe, trebalo da se vrate od 19. aprila, ako epidemiloška situacija to bude dozvoljavala - odnosno, ukoliko „CORONA brojke budu padale“. Nastava će se odvijati po kombinovanom modelu koji je uveden 1. septembra - odlučio je Krizni štab.

Bogatstvo različitosti

Pročitajte Konkurs za
2021. godinu.

Radujemo se Vašem učešću.

Škola u vremenu Korona virusa

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

Školska 2020/21. godina

Uputstvo za organizaciju rada osnovnih škola (od 22. marta).
Uputstvo o ocenjivanju učenika (od 22. marta).
Preporuke za prevenciju COVID-19 u školskoj sredini (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut“).
Stručno uputstvo za organizaciju i realizaciju obrazovno-­vaspitnog rada u osnovnoj školi u školskoj 2020/21. godini.

Preporuke školama za postupanje u slučaju pojave COVID-19 kod učenika ili zaposlenih (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut“).
Kriterijumi za postupanje u slučaju pojave COVID-19 u školama.

Dobro došli na internet predstavljanje učenika i nastavnika Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Tavankuta.

Prezentacija je mesto Vašeg informisanja o našoj školi i školskim aktivnostima, ali ima i zadatak edukacije učenika, nastavnika, roditelja i lokalne zajednice iz oblasti nauke, tehnike, sporta ...

Posebna pažnja prilikom uređivanja veb-stranice se vodi kod poštovanja:
- Zakonitosti u domenu vrste, obima, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posetiocima sajta,
- Zaštite integriteta ustanove koju internet stranica prezentuje i predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Prava na zaštitu i tajnost ličnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- Tačnosti iznetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autorizuju, proveravaju, beleže i čuvaju, određeni vremenski period.

Internet stranica je dostupna na pet jezika: srpskom i hrvatskom (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskom (kao jeziku lokalne sredine) i engleskom i nemačkom (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Srpski jezik je dostupan na ćiriličnom i na latiničnom pismu.
Svaka stranica je prevedena na navedene jezike i u potpunosti je dostupna posetiocima sajta.