Internationaler Musiktag

Svake godine, 1. oktobra, obeležava se Međunarodni dan muzike, melodije koja upotpunjava našu svakodnevicu. Svetska muzička zajednica od 1975. godine slavi ovaj dan posvećen muzici. Obeležavanje je potaknuo violinski virtuoz i muzikolog Jehudi Menuhin, a njegovu je inicijativu prihvatio i UNESCO.
Ciljevi Međunarodnog dana muzike su širenje ideala mira i prijateljstva među narodima, razmena muzičkih i umetničkih iskustava, te uživanje u ovoj vrsti umetnosti.
Osim zabavne i kulturološke vrednosti, muzika je vrlo moćan medij, omogućava komunikaciju bez reči, deluje terapeutski, smanjuje dosadu i olakšava učenje.
Upravo zato što je muzika svuda oko nas i u nama, učenici Muzičke škole iz Subotice: Mihajlo Popović, Kališki Dimitrije, Marković Đorđe, Lucija Vukov, Vujica Lazović i Andreas Damjanoski (učenik i naše škole) su u četvrtak, 1. oktobra, održali mali koncert u kabinetu muzičke kulture, povodom obeležavanja Međunarodnog dana muzike.
Na koncertu su učestvovali učenici svih uzrasta koji su na svojim instrumentima izvodili dela kompozitora različitih epoha. Naši učenici su imali prilike da uživaju u delima Mocarta, Baha i drugih kompozitora. Pažljivo su pratili program i aplauzom nagradili drugare.
Program koncerta:
1. Mihajlo Popović; Truba, 2. razred OMŠ; Mocart: Valcer;
Korepeticija Lenard Gužvanj; Klasa: Lenard Gužnjar.

2. Kališki Dimitrije; Violina, 3. razred OMŠ; Marković: Komandant Sava;
Mocart: Alegreto; Klasa: Tamaš Kiš.

3. Marković Đorđe; Harmonika, 4. razred OMŠ;
Derbenko: Mala svita, 1. stav; Klasa: Miroslav Idić.

4. Duo - Lucija Vukov (flauta, 1. razred SMŠ) i Vujica Lazović (gitara, 3. razred SMŠ); Bokerini: Menuet; Klasa: Kristina Molnar i Marko Srđević i

5. Andreas Damjanoski; Klavir, 5. razred OMŠ; Hajdn: Sonata D-dur, 1. stav;
Klasa: Marija Krecul Stefanović.

Sie sehen sich die Bildergalerie an