Evropski kviz novca 2021

U sredu, 24. marta, održan je Evropski kviz novca (online), preko YouTube kanala i Kahoot platforme, sa početkom u 12:00 časova i na kome je učestvovalo preko 300 učesnika iz čitave Evrope.
Cilj projekta je da se poveća finansijska pismenost dece uzrasta od 13 do 15 godina. Takmičenja organizuju nacionalna udruženja banaka širom Evrope, uz koordinaciju Evropske bankarske federacije iz Brisela. U organizaciji Udruženja Banaka Srbije i u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, ovaj projekat je sproveden i u Srbiji.
Ove godine, po prvi put iz naše škole, učestvovali su učenici osmih razreda: Ognjen Berberović, Dunja Pašić, Matija Jakovčević i Dejan Mačković, koji su pokazali zavidno znanje i plasirali se među prvih 100 učesnika.
Materijal za učenje kao i sam način takmičenja koji se odvija preko platforme Kahoot prezentovala im je nastavnica matematike Ivana Vuković.

Tekst: Ivana Vuković