Jubilarni 10. susret “Go-Car-Go”

Dana 14. i 15. maja 2019. godine, učenici sedmih razreda - Valentina Stanišić, Dunja Serenče, Mihajla Štrban i Deni Čupak, kao i dvoje mentora, Predrag Bedeković i Branko Stantić, učestvovali su na 10. susretu Go-Car-Go u Školskom centru u Ptuju u Sloveniji.
Na ovogodišnjem jubilarnom susretu učestvovalo je 32 tima (25 iz Republike Slovenije, 6 iz Republike Hrvatske i iz Republike Srbije, naši učenici). Zbog kiše koja je neprestano padala, ceo događaj se odvijao u školskoj dvorani i prostorijama škole. Zbog toga su izmenjene uobičajene takmičarske discipline (slalom i veleslalom), te su se timovi takmičili u vremenu prelaska dužine od 10 metara i najvećoj ostvarenoj dužini kretanja vozila nakon puštanja sa rampe. Zbog težine našeg vozila, izgledi za osvajanje nekog od prva tri mesta bili su mali. Izgled, funkcionalnost i druge karakteristike ekstramobila ocenjivala je posebna komisija sastavljena od profesora Školskog centra iz Ptuja, a takođe su i ekipe učenika ocenjivale tri najbolja ekstramobila.
Nakon takmičarskog dela svi prisutni su dobili ručak posle čega je održano svečano zatvaranje i podela potvrda i priznanja. Svi učenici dobili su potvrdu za učešće i nagrade. Ekstramobil naše škole - BOATMOBILE dobio je priznanje za izvanredno rešenje pri izradi nadogradnje.

Prevod: Sandra Ilić Kostić