Škola u vremenu Korona virusa

Mere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbegavajte kontakte sa osobama koje kašlju, kijaju, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gde se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljno perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korišćenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kijate, pokrijte usta i nos papirnom maramicom i bacite je odmah u kantu za đubre!
- Ako nemate papirnu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne doditujte prstima oči, nos i usta.
- Izbegavajte rukovanje, zagrljaj i ljubljenje.
- Držite se na odstojanju od 2 metra od sagovornika.
- Provetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenom.

Školska 2020/21. godina

- Organizacija nastave od ponedeljka, 19. aprila.
- Preporuke za prevenciju COVID-19 u školskoj sredini (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut“).
- Stručno uputstvo za organizaciju i realizaciju obrazovno-­vaspitnog rada u osnovnoj školi u školskoj 2020/21. godini.

- Preporuke školama za postupanje u slučaju pojave COVID-19 kod učenika ili zaposlenih (Institut za javno zdravlje Srbije „Dr. Milan Jovanović Batut“).
- Kriterijumi za postupanje u slučaju pojave COVID-19 u školama.