Дан без аутомобила

У оквиру Европске недеље мобилности обележен је Дан без аутомобила. Овогодишњи слоган је: Изабери! Покрени се!
Овај дан је важан за планету Земљу јер промовише развој бициклизма и осталих видова превоза, који се могу користити са циљем смањења коришћења аутомобила у саобраћају.
Ученици нижих и виших разреда учествовали су на ликовном и литерарном конкурсу, док су на фото-конкурсу учествовали само ученици виших разреда, са темом Дан без аутомобила. Ученицима није недостајало креативности, те су се у великом броју одазвали конкурсу. За најбољи ликовни рад у нижим разредима изабран је рад Андреја Давчика, ученика 3.б одељења, док је у вишим разредима изабран рад Бојане Кнежевић, ученице 7.б одељења. Лара Прћић, ученица 5.а одељења написала је најбољи литерарни рад, док је Теолинда Главаш, ученица 6.а одељења аутор најбоље фотографије.
Све ученике похваљујемо, а најбољи радови су награђени.
Током Еврпоске недеље мобилности ученици виших разреда су попуњавали онлине упитник на тему: познавање правила у саобраћају пешака и бициклиста. Упитник се састојао од шест питања са понуђеним одговорима. Ученици који су тачно одговорили на свих шест питања били су потенцијални добитници тротинета.
Представници Ученичког парламента су одабрали добитника путем сајта www.random.org. Добитница је Ленка Тодосијевић, ученица 7. б одељења, којој честитамо овом приликом. Погледај слике

Текст: Анита Копиловић