Dan bez automobila

U okviru Evropske nedelje mobilnosti obeležen je Dan bez automobila. Ovogodišnji slogan je: Izaberi! Pokreni se!
Ovaj dan je važan za planetu Zemlju jer promoviše razvoj biciklizma i ostalih vidova prevoza, koji se mogu koristiti sa ciljem smanjenja korišćenja automobila u saobraćaju.
Učenici nižih i viših razreda učestvovali su na likovnom i literarnom konkursu, dok su na foto-konkursu učestvovali samo učenici viših razreda, sa temom Dan bez automobila. Učenicima nije nedostajalo kreativnosti, te su se u velikom broju odazvali konkursu. Za najbolji likovni rad u nižim razredima izabran je rad Andreja Davčika, učenika 3.b odeljenja, dok je u višim razredima izabran rad Bojane Knežević, učenice 7.b odeljenja. Lara Prćić, učenica 5.a odeljenja napisala je najbolji literarni rad, dok je Teolinda Glavaš, učenica 6.a odeljenja autor najbolje fotografije.
Sve učenike pohvaljujemo, a najbolji radovi su nagrađeni.
Tokom Evrposke nedelje mobilnosti učenici viših razreda su popunjavali online upitnik na temu: poznavanje pravila u saobraćaju pešaka i biciklista. Upitnik se sastojao od šest pitanja sa ponuđenim odgovorima. Učenici koji su tačno odgovorili na svih šest pitanja bili su potencijalni dobitnici trotineta.
Predstavnici Učeničkog parlamenta su odabrali dobitnika putem sajta www.random.org. Dobitnica je Lenka Todosijević, učenica 7. b odeljenja, kojoj čestitamo ovom prilikom. Pogledaj slike

Tekst: Anita Kopilović