Дан европске баштине

Ученици виших разреда учествовали су у изради паноа на коме су представљене најзначајније европске културне тековине попут: римског Колосеума, атинског Акропоља и Ајфеловог торња.
Ученици нису заборавили ни културну баштину свог родног краја - Таванкута и Суботице, па су на паноу своје место нашли и: Градска кућа, Синагога и Црква „Срце Исусово“, као и радови од сламе.
Чланови ђачког парламента: Маријана Кинчеш, Ведран Војнич Хајдук, Ведрана Нимчевић, Ања Јурић (у првој групи), Анте Вуковић, Ана Давчик, Анђела Стантић и Дајана Вујковић Буквин (у другој групи) рефератима су едуковали своје вршњаке о поменутим културним тековинама.
Овај догађај организовали су и припремили наставници историје Стеван Ковачевић и Мирослав Стипић.

Текст: Мирослав Стипић