Дан ружичастих мајица

Наша школа је 25. фебруара обележила Дан ружичастих мајица, дан борбе против вршњачког насиља.
Сви ученици и сви разреди су, заједно са својим учитељима и наставницима, разним активностима учествовали су у обележавању овог дана.
Ученици виших разреда припремили су пано са садржајем на ову тему, исписивањем порука пријатељства, подршке и ненасиља. Приказан је филм „Школу у ружичастом волим, без насиља молим!“ у коме су глумци ученици виших разреда наше школе, а који је снимио Дарио Војнић Хајдук (наш бивши ученик). Подсетили су се облика вршњачког насиља, како препознати вршњачко насиље, како треба да реагују на насиље - не само жртве насиља, него и као посматрачи. Филм је прослеђен на конкурс у организацији Основне школе „Јован Микић“ из Суботице. Одлуком стручног жирија рад је награђен као најбољи у категорији кратки филм на конкурсу „Школу у ружичастом волим, без насиља молим!“. Ученици су учествовали и на ликовном и литереарном конкурсу, на исту тему.
Већина запослених, као и ученика, су имали на себи ружичасте мајице, у знак подршке борби против вршњачког насиља, и закључили да су љубав, заједништво и другарство вредности које морамо промовисати и неговати.

Текст: Анита Копиловић