CODEspielen 2020

Zahvaljujući tome što smo protekle školske godine nabavili mBot robote, učenici naše škole imali su priliku po prvi put se uključiti u takmičenje u programiranju robota pod nazivom KODigranje, koja se sprovodi u okviru programa Bitka za znanje.
Prvo kolo takmičenja održano je online (uživo) u periodu od 16. do 31. decembra 2019. godine. Učenici su dobili zadatak koji se sastojao od izrade dodatka - držača za marker, za šta smo iskoristili 3D štampač, i programiranja robota čiji je zadatak bio da pređe određenu putanju u što kraćem vremenu i pri tome iscrtava dva polukruga i jedan krug. Svaki zadatak je snimljen i video postavljen na Vimeo internet stranicu, kako bi svi učesnici mogli pratiti rad (drugih) učesnika.
Našu školu predstavljali su učenici: Jonatan Sijanta (5.b), Luka Vuković (6.a), Ana Davčik (6.b), Stefan Saulić (7.c) i Ognjen Berberović (7.c). U drugo, fizičko kolo takmičenja, plasirala se 81 škola i 233 učenika sa teritorije Republike Srbije. Iz naše škole plasirali su se učenici sa najbolje postignutim vremenom i najvećim osvojenim brojem bodova. Učenici koji će predstavljati našu školu su: Luka Vuković, Ana Davčik i Stefan Saulić.
O tačnom datumu održavanja takmičenja bićemo naknadno obavešteni. Prema rečima koordinatora takmičenja, takmičenje bi trebalo biti od ove godine uvršteno u zvanični kalendar takmičenja osnovnih škola.
Konačne rezultate nakon isteka žalbenog perioda možete pogledati na ovoj internet stanici.
Pogledajte video prezentaciju radova naših učenika.