Der Welttag der Höflichkeit

Prije točno 25 godina - 13.11.1998. godine, u Tokiju je, na inicijativu Svjetskog pokreta za ljubaznost, održana prva Konferencija o ljubaznosti na kojoj je donesena deklaracija koja promovira univerzalne vrijednosti - poštivanje osobnih sloboda, ideje posebnosti i prihvatanja različitosti. Naša šola je obilježila ovaj dan s nekoliko aktivnosti u kojima su sudjelovali učenici 3.b i 1.a razreda. Učiteljica Slavica Kovačević je sa svojim učenicima pripremila poučnu priču Ljubazni lav, koju su pročitali pred drugim učenicima ispred tematskog panoa kojeg su zajedno uredili s vjeroučiteljicom Zoricom Svirčev. Poruke o ljubaznosti izvlačili su iz kutije i ljepili ih u veliko crveno srce. Zatim su nakon provjerenog znanja o ljubaznosti bili nagrađeni fotografiranjem u ramu koji je imao izgled ljubaznog lava. Zadovoljstvo djece je bilo očito. Svi vam skupa poručujemo: Ljubaznost ne košta ništa, ali vrijedi mnogo. Sie sehen sich die Bildergalerie an.