Serbische Sprache und Sprachkultur

Okružno takmičenje

Na Okružnom takmičenju iz Srpskog jezika i jezičke kulture, koje je održano u Osnovnoj školi „Jovan Jovanović Zmaj” u Subotici, naše učenice ostvarile su odličan rezultat.
Nađa Bedeković, učenica 5.b, osvojila je drugo, dok je Lara Prćić, učenica 8.b, zauzela treće mesto. Kako se republički nivo takmičenja organizuje samo za učenike 7. i 8. razreda koji su osvojili prvo i drugo mesto na okružnom, one nažalost ne nastavljaju takmičenje.
Čestitamo učenicama i nastavnici Neveni Ivić na zapaženom uspehu, te im želimo da nastave da neguju i izučavaju svoj maternji jezik.

Opštinsko takmičenje

U Osnovnoj školi „Jovan Jovanović Zmaj“ održano je Opštinsko takmičenje iz Srpskog jezika i jezičke kulture.
Našu školu predstavljale su učenice: Nađa Bedeković i Lucija Babijanović (5.b), Nikolina Đukić i Teodora Vujković (6.b), Lucija Skenderović i Jana Rudinski (7.b) i Lara Prćić (8.b), sa svojim nastavnicama: Nevenom Baštovanović i Nevenom Ivić.
Osvojivši 16 bodova i treće mesto, na okružni nivo takmičenja plasirala se Nađa Bedeković.
Čestitamo svim učenicama na uloženom trudu da ostvare što bolji rezultat, a Nađi želimo sreću u višem rangu takmičenja!