Svetski dan ljubaznosti

Pre 25 godina - 13.11.1998. godine, u Tokiju je, na inicijativu Svetskog pokreta za ljubaznost, održana prva Konferencija o ljubaznosti na kojoj je donešena deklaracija koja promoviše univerzalne vrednosti - poštovanje ličnih sloboda, ideje posebnosti i prihvatanja različitosti. Naša šola je obeležila ovaj dan s nekoliko aktivnosti u kojima su učestvovali učenici 3.b i 1.a razreda. Učiteljica Slavica Kovačević je sa svojim učenicima pripremila poučnu priču Ljubazni lav, koju su pročitali pred drugim učenicima, a ispred tematskog panoa koga su zajedno uredili s vjeroučiteljicom Zoricom Svirčev. Poruke o ljubaznosti izvlačili su iz kutije i lepili ih u veliko crveno srce. Zatim su, posle proverenog znanja o ljubaznosti bili nagrađeni fotografisanjem u ramu koji je imao izgled ljubaznog lava. Zadovoljstvo dece je bilo veliko. Svima vama poručujemo: Ljubaznost ne košta ništa, ali vredi mnogo. Pogledajte galeriju slika.