„A megértés hídja – generációk közötti együttműködés”

Az előző két hétben nagyszámú kpzőművészeti alkotást gyűjtöttünk a „Megértés hidja – generációk közötti együttműködés” elnevezésű pályázat kapcsán – jelentette be az Oktatási Minisztérium és az Egyenlőségvédelmi titkár. egyenjogúság, Mivel az idősek napja október 1-én van,az ötlet az volt hogy a pályázatban minden szerbiai általános iskolai tanulő részt vegyen és rajzaikban mutassák be korosodást és a legidősebb polgártársaink helyzetét. A verseny célja, hogy lehetőséget adjon a gyerekeknek, hogy hozzájáruljanak az öregedés és az ellene való küzdelem jobb megértéséhez az idősek diszkriminációja ellen, és ezáltal egy igazságosabb és toleránsabb társadalom felépítése, amelyben mindenkinek egyenlő jogaik vannak.
A felhívásra felső tagozatos diákjaink válaszoltak:
- David Nimčemić, Luka Mamužić (5.a),
- Ma Ming Xin, Marija Perepelica, Nađa Bedeković, Nađa Stanković, Sara Gurinović, Simona Davčik, Staša Stanković, Teodora Evetović, Lucija Babijanović, Lana Skenderović, Anja Gadžur, Anastazija I. Ivandekic, Aleks Dimitrijević (5.b),
- Diona Šefer (6.a),
- Luka Čović, Nemanja Tot, Jovana Cvijanov, Kosta Stipić, Ivan Horvat, Filip Stipić, Arnel Imširović, Anđela Gazibar, Aleksa Gadzur (7.b) és
- Teodora Popović, Nikola Wejhand, Žana Suknović, Maja Matić, Marija Macković, Marija Moravčić, Lara Prćić, Dejan Bulatović, Danilo Dudaš (8.b).
Köszönet nekik ezért. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?