Az alma világnapja

A Donji Tavankut 1-4. osztályos tanulói megünnepelték az alma világnapját. Tematikusan tablót rendeztek az iskola főbejáratánál, majd felolvasták és elemezték Dragan Lukić „Alma" cmű versét.Szép leíró jelzőket használtak az alma megidézésére, emlékeztek az almát említő szokásokra és mondásokra, almalé receptjeit készítettek és olvastak, majd mindannyian együtt énekelték a „Jabučice red” című dalt. A végén almával és almalével édesítették. Az állatkertben tartózkodó diákok almát hoztak maguknak és barna medvének. A mai foglalkozásokon a tanulók egymástól tanulva megismerték az alma többszörös jelentőségét a táplálkozásban, valamint az irodalmi alkotásokban - műalkotásaikban pedig formázással készitették el az almát. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?