A rózsafüzér imája

Az Aid to the Church in Need nemzetközi pápai alapítvány Egy millió gyermek imádkozik a rózsafüzért elnevezésű éves kezdeményezését hajtja végre, idén különös tekintettel az őrangyalokra. A Pápai Alapítvány meghívott minden plébániát, iskolát és családot, hogy vegyenek részt a fent említett éves imaeseményen. A kezdeményezést Szent Péter szavai ihlették. Padre Pia: Ha millió gyermek imádkozik a rózsafüzért, akkor a világ megváltozik Iskolánk elfogadta ezt a kezdeményezést, és mintegy százan imádkoztunk rózsafüzért a katolikus hitoktatási órákon. A gyerekek térden állva imádkoztak a világ békéjéért. Az osztályteremből erős és hangos ima hallatszott a békéért és a háború befejezéséért a világ minden országában. Szilárdan a kezünkben tartottuk a gonosz elleni legerősebb és legerősebb fegyvert - a KORONÁT! Ez a Szűzanya hónapja és Szent ünnepe. Október 18-án Lukács, aki a legtöbbet ír evangéliumában Jézus gyermekkoráról, a gyerekek a világ több mint 140 országában imádkozták a rózsafüzért a békéért és a világ egyesüléséért.
Iskolánk része volt a világméretű imaláncnak - ahol egymillió gyermek imádkozik a rózsafüzért. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?