Rózsaszín ingek

Rózsaszín póló napja (2023)

A Zaklatás Elleni Nemzetközi Napot 2007 óta, február utolsó szerdáján ünneplik Rózsaszín póló napja néven. A rózsaszín pólók a kortársakkal szembeni erőszak elleni küzdelem jelképei egy kanadai fiú emlékére, akit kortárs erőszaknak tettek ki, mert rózsaszín pólót viselt édesanyja támogatására, akinél rákos betegséget diagnosztizáltak. Ebből az alkalomból az oktatási intézményekben egész héten a kortárs erőszak elleni küzdelemre helyezik a hangsúlyt. E nap alkalmából a Diákparlament és a fotós szekció tagjai az iskolai bajtársiasság minden pozitív oldalát kívánták bemutatni. Minden diák talált egy barátot az iskolában: ki segíti a tanulásban, ki játszik vele, ki falatoz vele... Ezeket az értékes pillanatokat fényképezőgéppel "megörökítették", majd fotótörténetté gyűjtötték össze. Február 22-én, szerdán feldíszítették az iskola főbejáratánál az óriásplakátot. Ezt követően az osztályfőnökök rózsaszín pólóba öltözött diákjaikkal közösen az óriásplakátnál fotózkodtak, és az óriásplakát pozitív példáira mutatva megismételték, miért is fontos ez a nap.
Lásd a képgalériát

Fordítás: Ibolja Vitasović

Svake poslednje srede u februaru mesecu u školi se, sada već tradicionalno, obeležava Dan ružičastih majica.
Svi naši učenici, kroz različite aktivnosti, a sa svojim učiteljima i odeljenjskim starešinama, su učestvovali u radionicama na temu borbe protiv vršnjačkog nasilja. Većina učenika, kao i zaposlenih, su obukli ružičaste majice u kojima su se fotografisali ispred, tematski uređenog, panoa na ulazu u školu.
Na času Likovne kulture učenici su pravili bedževe u vidu malih ružičastih majica, kao simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.
Obeležavanje ovog dana upotpunila je i radosna vest da su učenici naše škole sa svojim mentorima osvojili prvo mesto u kategoriji autorske pesme Ljubav je od svega jača na konkursu Drugarstvo je od svađe slađe, koji je organizovala Osnovna škola ,,Jovan Mikić“ iz Subotice. Četrnaest učenika viših razreda posetili su, 23. februara, školu ,,Jovan Mikić" u Subotici, u pratnji direktorice škole, Stanislave Stantić Prćić i nastavnica: Sandre Ilić Kostić i Danijele Radnić, gde su im uručene: nagrada, diploma i zahvalnica.
Učenici su bili presrećni jer su na ovaj način dali mali, ali veoma značajan, doprinos borbi protiv vršnjačkog nasilja. Lásd a képgalériát

Vélemény, hozzászólás?