Обележили смо Међународни дан образовања

Генерална скупштина Уједињених нација је, 2019. године, 24. јануар прогласила Међународним даном образовања. Скупштина је акценат ставила на чињеницу да је образовање право сваког човека и да треба да буде доступно свој деци, па и онима који долазе из сиромашних подручја и маргинализованих социјалних група. Вођени овим чињеницама, чланови Ученичког парламента, припремили су пано посвећен Међународном дану образовања на улазу у школу. Посебну пажњу су посветили образовању - некад и сад. Најзанимљивији део је приступ решавању различитих непожељних ситуација, где су ученици истраживали на који начин су наставници и родитељи реаговали некада, а како се проблеми решавају данас. Осим тога пано је допуњен цитатима познатих великана о значају образовања.
„Образовање - то је оно што остане након што заборавите све оно што сте научили у школи“ - Алберт Ајнштајн.

Текст: Биљана Војнић Хајдук