Српски језик и језичка култура

Окружно такмичење

На Окружном такмичењу из Српског језика и језичке културе, које је одржано у Основној школи „Јован Јовановић Змај” у Суботици, наше ученице оствариле су одличан резултат.
Нађа Бедековић, ученица 5.б, освојила је друго, док је Лара Прћић, ученица 8.б, заузела треће место. Како се републички ниво такмичења организује само за ученике 7. и 8. разреда који су освојили прво и друго место на окружном, оне нажалост не настављају такмичење.
Честитамо ученицама и наставници Невени Ивић на запаженом успеху, те им желимо да наставе да негују и изучавају свој матерњи језик.

Општинско такмичење

У Основној школи „Јован Јовановић Змај“ одржано је Општинско такмичење из Српског језика и језичке културе.
Нашу школу представљале су ученице: Нађа Бедековић и Луција Бабијановић (5.б), Николина Ђукић и Теодора Вујковић (6.б), Луција Скендеровић и Јана Рудински (7.б) и Лара Прћић (8.б), са својим наставницама: Невеном Баштовановић и Невеном Ивић.
Освојивши 16 бодова и треће место, на окружни ниво такмичења пласирала се Нађа Бедековић.
Честитамо свим ученицама на уложеном труду да остваре што бољи резултат, а Нађи желимо срећу у вишем рангу такмичења!

Текст: Невена Ивић