Светски дан јабуке

Обележен је, 20. октобар, Светски дан јабуке.
Тим поводом су ученици наше школе украсили школски пано дечијим радовима са мотивима јабуке, као и поучним изрекама о овој краљици воћа.
У изради ликовних радова посебно су се истакли ученици 3.а одељења - учитељице Мирјане Саванов, ученици 2.б одељења - учитељице Зорице Лучић и ученици 4.а одељења - учитеља Антуна Лучића.
Одељење 7.а и 7.б су, такође, дали свој допринос у изради паноа написавши поучне изреке о јабукама.
Чланови Ученичког парламента су преузели едукативну страну обележавања овог значајног датума, тако што су својим вршњацима приказали презентацију о сортама јабуке и важности овог воћа у исхрани и здрављу људи.
Ученици који бораве у продуженом боравку су посетили, заједно са својом учитељицом Јеленом Албијанић, воћњак породице Мамужић, где су имали прилике да више сазнају о узгајању, сортама и производима од јабука. Погледајте галерију слика

Текст: Милена Предојевић