Замена улога

Ове школске године Дечија недеља је организована под слоганом Дете је дете, да га волите и разумете. Наши ученици су изабрали да једна од активности, у току Дечије недеље, буде активност - Замена улога, коју сви много воле.
На основу члана 15, Конвенције УН о правима детета (Постављање или придруживање групама, деца се могу придружити или основати групе или организације и могу се састајати са другима, све док то не штети другим људима) наши ученици мењали су запослене у школи.
По унапред подељеним задужењима ученици су се опробали у улогама: директорице (Ана Давчик - 8.б), психолога (Нађа Копиловић - 8.б), правника (Андреас Дамјаноски - 8.б), секретарице (Ленка Тодосијевић - 8.б), библиотекарке (Ведрана Нимчевић - 8.б), теткица (Бојана Кнежевић, Дуња Нимчевић, Дајана Војнић Буквин, Маријана Кинчеш - 8.б) мајстора (Немања Стантић, Никола Галић - 8.б) и наставника.
Деца су на овај начин спознала какав је осећај бавити се одређеним врстама посла у школи. Активност се реализовала у току трећег часа преподневне смене.
Координатори активности били су: Ученички парламент, наставница Данијела Раднић и чланови фотографске секције који су испратили активност другог дана Дечије недеље. Погледајте галерију слика.

Текст: Данијела Раднић