Sportom povezani

Naziv projekta: Sportom povezani

Naša škola u projektu prekogranične saradnje

Ministarka Regionalnog razvoja i fondova Evropske unije (EU) pri Vladi Republike Hrvatske - Nataša Tramišak je, 6. juna u Iloku, uručila 20 ugovora o finansiranju u sklopu „Programa prekogranične saradnje između Republike Hrvatske i Republike Srbije“, ukupne vrednosti 3 miliona kuna ili nešto više od 400.000 evra.
Upravno odeljenje za obrazovanje i mlade Osiječko-Baranjske županije prijavilo je projekat pod nazivom „Sportom povezani“ u partnerstvu OŠ „Gorjani” iz Gorjana, Republika Hrvatska i OŠ „Matija Gubec” iz Tavankuta, Republika Srbija.
Projekat je odobren u iznosu od 130.000 kuna, što je nešto više od 17.000 evra.
Ciljevi projekta su:
- Doprinos jačanju konkurentnosti i ostvarenju vlastitih razvojnih potencijala oba naselja kroz osiguravanje prostornih kapaciteta za izvođenje sportskih događanja;
- Razvijanje i ojačavanje povezanost učenika i nastavnika između škola u projektu.

Lektura: Sandra Ilić Kostić