Početna

„Bogatstvo različitosti” za 2020.
Nagrađeni sudionici natječaja

Škola u vremenu koronavirusa

Mjere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbjegavajte kontakte s osobama koje kašlju, kišu, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbjegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gdje se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljito perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korištenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kišete, pokrijte usta i nos papirnatom maramicom i bacite je odmah u kantu za smeće!
- Ako nemate papirnatu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne dodirujte prstima oči, nos i usta.
- Izbjegavajte rukovanje, grljenje i ljubljenje.
- Držite razmak 2 metra od sugovornika.
- Provjetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenome.

Prijevod: Morena Rendulić

Dobro došli na internetsko predstavljanje učenika i nastavnika Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Tavankuta.

Prezentacija je mjesto Vašega informiranja o našoj školi i školskim aktivnostima, ali također ima zadatak educirati učenike, nastavnike, roditelje i lokalnu zajednicu u području znanosti, tehnologije, sporta ...

Pri uređivanju školske internetske stranice posebna se pozornost posvećuje poštivanju:
- zakonitosti u području vrste, opsega, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posjetiteljima stranice;
- zaštite integriteta ustanove koju internetska stranica predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- prava na zaštitu i tajnost osobnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- točnosti iznijetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autoriziraju, provjeravaju, bilježe i čuvaju određeno vremensko razdoblje.

Internetska je stranica dostupna na pet jezika: srpskome i hrvatskome (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskome (kao jeziku lokalne sredine) i engleskome i njemačkome (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Tekstovi na srpskome jeziku dostupni su u ćiriličnom i latiničnom pismu.
Svaka je stranica prevedena na navedene jezike i u potpunosti je dostupna posjetiteljima internetske stranice.

Web prezentacija je u fazi izrade i prilagodbe, te Vas molimo za strpljenje i razumijevanje prilikom posjete. Hvala!