Početna

Godina čitanja 2021.

- „Želiš znati? Želiš osjećati? Čitaj!
Čitanje povećava emocionalnu inteligenciju i toleranciju." -

Čitanje povećava emocionalnu inteligenciju i toleranciju. -
Učenici i djelatnici naše škole podržali su inicijativu kojom je 2021. godina proglašena Godinom čitanja. Kako bismo i sami dali doprinos, odlučili smo svaki mjesec, do kraja godine, posvetiti jednoj književnoj vrsti te pročitati najdraža djela, ulomke iz najdražih djela i upoznati vas s dragim književnicima.
Svaki petak, nakon 12:00 sati, u kutku Godina čitanja 2021. možete uživati u našim aktivnostima te otploviti s nama u svijet koji inače možda nikada ne biste vidjeli, upoznati ljude koje inače nikada ne biste susreli, osjetiti nešto što je davno zaboravljeno u nama.
Ovaj mjesec odlučili smo se prisjetiti najznačajnijih predstavnika basni te Vam otkriti zašto ih toliko volimo čitati.

Tekst: Morena Rendulić

Mjere zaštitite od respiratornih infekcija

- Izbjegavajte kontakte s osobama koje kašlju, kišu, curi im iz nosa i imaju povišenu temperaturu.
- Izbjegavajte masovna okupljanja i boravak u prostoru gdje se nalazi veliki broj ljudi.
- Često i temeljito perite ruke (pranje vodom i sapunom najmanje 20 sekundi ili, ako to nije moguće, korištenje alkoholnih gelova za dezinfekciju ruku).
- Kada kašljete ili kišete, pokrijte usta i nos papirnatom maramicom i bacite je odmah u kantu za smeće!
- Ako nemate papirnatu maramicu, pokrijte usta i nos povijenim laktom.
- Ne dodirujte prstima oči, nos i usta.
- Izbjegavajte rukovanje, grljenje i ljubljenje.
- Držite razmak 2 metra od sugovornika.
- Provjetravajte prostorije u kojima boravite.
- Boravite što više vremena na otvorenome.

- Pokazatelji i granične vrijednosti procjene rizika od prijenosa
virusa SARS-COV-2

Školska 2021./2022. godina

- Preporuke za početak školske godinee;
- Organiziranje i postizanje nastavnog procesa;
- Profesionalne upute za организиранје i provedbu nastavе.

Dobro došli na internetsko predstavljanje učenika i nastavnika Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Tavankuta.

Prezentacija je mjesto Vašega informiranja o našoj školi i školskim aktivnostima, ali također ima zadatak educirati učenike, nastavnike, roditelje i lokalnu zajednicu u području znanosti, tehnologije, sporta ...

Pri uređivanju školske internetske stranice posebna se pozornost posvećuje poštivanju:
- zakonitosti u području vrste, opsega, oblika i količine informacija koje su dostupne i vidljive posjetiteljima stranice;
- zaštite integriteta ustanove koju internetska stranica predstavlja, kao i zaštite integriteta zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- prava na zaštitu i tajnost osobnih podataka zaposlenih, učenika i njihovih roditelja;
- točnosti iznijetih i dostupnih podataka, tako što se izvori informacija (izvorni tekstovi) autoriziraju, provjeravaju, bilježe i čuvaju određeno vremensko razdoblje.

Internetska je stranica dostupna na pet jezika: srpskome i hrvatskome (kao jezicima na kojima se odvija nastava), mađarskome (kao jeziku lokalne sredine) i engleskome i njemačkome (kao stranim jezicima koji se izučavaju u školi). Tekstovi na srpskome jeziku dostupni su u ćiriličnom i latiničnom pismu.
Svaka je stranica prevedena na navedene jezike i u potpunosti je dostupna posjetiteljima internetske stranice.