Дан аутизма

Ученици „Раширили крила један круг”

Светски дан особа са аутизмом обележава се 2. априла и наши ученици читаве недеље учествују у активностима обележавања овог дана.
Рана дијагностика, третман укључивања у образовни процес и запошљавање су кључни за децу и одрасле са аутизмом.
Основна и средња школа „Др Светомир Бојанин“ и Школски центар са домом ученика „Доситеј Обрадовић“, под слоганом Дај ми крила један круг, заједничким деловањем обележили су овај дан у атријуму хотела Галерија.
Ученици наше школе су посетили пунктове и мало завирили у свет деце са аутизмом. Том приликом су кроз звучне, визуелне, олфакторне и друге стимулације покушали да осете како се особе са аутизмом осећају у тржном центру, на улици, током обављања свакодневних, и најобичнијих активности, али и направили сензорну флашу, омиљену играчку деце са аутизмом.
Ученици су изразили велику емпатију, толеранцију и закључили да нас различитост чини једнакима.

Задругари школе: „Аутизам није избор - прихватање јесте”

Ученичка задруга је у просторијама клуба за особе са инвалидитетом „Звуци срца - Суботица” организовала радионицу украшавања ускршњих плавих јаја сламом.
Цео амбијент и учесници су били у плавом, што није случајност. Плава боја је боја пријатељства са особама са аутизмом, боја смирености и прихватања. Оно што је важно јесте да прихватимо да аутизам није избор - то је начин живота.
Провели смо једно дивно поподне, украшавали кутак за све нас и дивно се дружили.

Погледајте галерију слика.

Текст: Анита Копиловић и Ивана Вуковић