Komunikacija i nesporazumi – radionica, Gornji Tavankut

Učenici, koji pohađaju predmet Građansko vaspitanje, od 1. do 4. razreda u područnom objektu u Gornjem Tavankutu su, u okviru radne subote, imali jednočasovnu radionicu na temu Komunikacija i nesporazumi, u periodu od 8:00 do 9:00 časova.
U uvodnom delu radionice učenici su imali priliku da facijalnom ekspresijom izraze nekoliko najosnovnijih osećanja (sreća, tuga, bes, dosada, zabrinutost, strah, zaljubljenost). Zatim su, kroz igru uloga, uočili da do nesporazuma najčešće dolazi zato što se situacije posmatraju iz različitih uglova (primer: 9 ili 6).
U centralnom delu radionice su odabrali i ilustrovali jednu konfliktnu školsku situaciju, kojoj su prisustvovali ili čiji su bili učesnici. Ko je želeo opisao je svoj primer, a zatim smo ga (primer) analizirali i tražili komunikaciono rešenje koje ne bi dovelo do konflikta.
U završnom delu radionice odigrali smo dve igrice kojima smo dočarali kako nenamerno dolazi do grešaka u komunikaciji. Prva igrica je bila „Gluvi telefoni". U drugoj igrici su pantomimom i bez reči prenosili poruke samo jednom drugu ispred sebe. Kada je poruka stigla do kraja lanca, bila je potpuno izmenjena.
Radionicom je rukovodila Tatjana Nimčević - odeljenjski starešina 1.c. Pogledajte galeriju slika.