Međunarodni dan pismenosti

Ovaj međunarodni dan obeležava se širom sveta 8. septembra.
Ideja o obeležavanju Dana pismenosti pojavila se u septembru 1965. godine u Teheranu, na Svetskoj konferenciji ministara obrazovanja na temu iskorenjivanja nepismenosti. Predstavljena je inicijativa za proglašavanjem jednog dana u godini - Međunarodnim danom pismenosti, kako bi se taj dan obeležavao, ali i upozoravalo na važnost pismenosti. Kao dan obeležavanja izabran je 8. septembar, a UNESCO je obeležavanje počeo 1966. godine.
Učenici naše škole, Međunarodni dan pismenosti, a u godini čitanja, obeležili su raznim aktivnostima. Niži razredi - 3.c i 4.c, su obnovili važna pravila u pisanju velikog početnog slova, kao i pisanju rečenica po značenju i obliku, dok su učenici viših razreda uređivali školski pano i čitali omiljene naslove. Oni su od kuće doneli dela domaće i svetske književnosti, koja su im posebno draga, i sa njima upoznavali drugove iz razreda. Reči Desanke Maksimović, Miroslava Antića, Hansa Kristijana Andersena, Mate Lovraka, Zvonimira Baloga i mnogih drugih mogle su se čuti na sportskom terenu, u dvorištu, i iz atrijuma škole. Pogledajte galeriju slika.