Podrška djeci oboljeloj od raka

Nacionalno udruženje roditelja djece oboljele od raka NURDOR obratilo se našoj školi sa željom da zajedno obilježimo Svjetski dan djece oboljele od raka - 15.veljače. Prijedlog je da se učenicima ponudi mogućnost kupovine olovke s knjižnom bilješkom, koja u sebi sadrži sjeme metvice, lavande ili bosiljka. Donacijom od 100 dinara učenici postaju vlasnici čudesne olovke, kojom prvo pišu, a zatim je zasade i čekaju da izraste biljka. Prikupljena sredstva namijenjena su poboljšanju kvaliteta liječenja djece oboljele od raka. Poruke koje šalju iz NURDOR-a su: piši što više, čitaj što više, kad god možeš, posadi biljku i uvijek pomozi drugome. Članovi Učeničkog parlamenta predstavili su danu akciju ostalim učenicima. Podijelili su s njima informacije kako mogu sudjelovati u akciji i izvršiti uplate u nadi da će se što više učenika uključiti i svojom donacijom pomoći oboljelim vršnjacima.

Prijevod: Ivan Mikulić