Svjetski dan hrane

Učenici od 1. do 4. razreda obilježili su Svjetski dan hrane i kruha nizom aktivnosti. Tematski su uredili pano na glavnom ulazu škole, posjetili su pekaru „Beli golub“, prezentirali su prijateljima piramidu prehrane i značaj zdrave hrane za pravilan rast i razvoj djece, zatim su imali praktičan rad u školskoj kuhinji gdje su uz pomoć kuharice pravili lakumiće i na taj način savladali vještinu oblikovanja tijesta i predstavili jedno od tradicionalnih peciva našeg sela. Pripremili su prigodne tekstove i izreke o kruhu i prezentirali ih prijateljima.
Na današnjim aktivnostima, učenici su učeći jedni od drugih shvatili i proširili znanje o značaju raznovrsne prehrane za zdravlje. Kroz navedene aktivnosti upoznali su i značaj kruha u prehrani ljudi, zatim ulogu kruha u običajima, kao dio religije, kroz izreke i kao inspiraciju umjetnika za stvaranje književnih i likovnih djela. Pogledajte galeriju slika.

Prijevod: Ivan Mikulić