A Táplálkozás világnapja

Az 1–4. osztályos tanulók az Élelmiszer és Kenyér Világnapját rendezvénysorozattal jelölték meg. Tematikus tablót rendeztek az iskola főbejáratánál, meglátogatták a „Beli Golub" pékséget, bemutatták barátaiknak az étkezési piramist és az egészséges táplálkozás fontosságát a gyermekek megfelelő növekedésében és fejlődésében, majd gyakorlati munka volt az iskolában, a konyhában, ahol a szakács segítségével édességeket készítettek és így elsajátították a tésztaformázás művészetét és bemutatták falunk egyik hagyományos péksüteményét. Megfelelő szövegeket, mondásokat készítettek a kenyérről, és bemutatták barátaiknak. A mai foglalkozásokon a tanulók egymástól tanulva megértették és bővítették ismereteiket a változatos táplálkozás egészséggel kapcsolatos fontosságáról. Az említett tevékenységeken keresztül megismerték a kenyér jelentőségét az emberek táplálkozásában, majd a kenyér szerepét a szokásokban, a vallás részeként, mondásokon keresztül, valamint a művészek inspirációját irodalmi és művészeti alkotásokhoz. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?