Szent Száva iskolai ünnepség

A nevelést, a hagyományt és a szellemiséget ünnepelve iskolánk meggünepelte a Szent Száva iskolai ünnepét. A műsor a Szent Száva Himnusszal kezdődött, amelyet az iskola énekkara adott elő Anišić Béla tanár vezetésével. Miután Veljko Vasiljev atya megszentelte a kalácsot, az igazgatónő köszöntötte a megjelenteket, és bemutatta az iskola ünnepének első keresztapját - Slobodan Miloševet, a „Čistoća i zelenilo" cég igazgatóját. Kijelentve, hogy a tanárok odaadó munkája fáklyaként ragyognak a fiatal nemzedékek oktatásában és nevelésében, az igazgató rámutatott egy ilyen nő – Rozika Vuković tan árnő – fontosságára, akinek a nevét a ljutovói iskola melletti utca is viseli.
A „Minja Subota” Fesztiválon díjazott tanulók, Katarina és Luka Mamužić a program gazdagítása érdekében Nikola Hercigonja „Tiho, tiše” című dalát, azaz Minja Subota „A gyerekek a világ dísze” című dalát adták elő. A ljutovói alsó tagozatos tanulók előadást adtak elő Szent Száváról, amely nemcsak a szent életrajzára emlékeztetett bennünket, hanem arra is, hogy imáinkban és kívánságainkban milyen prioritásokat kell követnünk. A drámaszekció tagjai ezt a darabot a szabadkai Gyermekszínházban, a „Matko Vuković” Általános Iskola által szervezett Gyermekszent Száva Napok keretében adják elő, azzal a szándékkal, hogy kövessék Szent Száva példáját, aki inspirálja a a tudás megszerzése, a szeretet ápolása és a kölcsönös tisztelet terjesztése. A drámaszakk0r a legendás „Szent Száva és a szerencsétlen paraszt” című mese alapján színdarabot készített, az iskola tamburaegyüttese pedig a „ Momačko kolo –t” adta elő. A drámaszakk0r tagjai ezt a darabot a szabadkai Gyermekszínházban, a „Matko Vuković” Általános Iskola által szervezett Szent Száva Napok keretében adják elő, azzal a szándékkal, hogy kövessék Szent Száva példáját, aki inspirálja a a tudás megszerzése, a szeretet ápolása és a kölcsönös tisztelet terjesztése. Lásd a képgalériát.

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?