Világkönyvnap

Svake godine, 23. aprila, obeležava se Svetski dan knjige i autorskih prava.
Tim povodom u biblioteci škole je organizovana čajanka na koju su učenici poneli omiljene knjige, kako bi ih predstavili vršnjacima. Najhrabriji među njima su, veoma nadahnuto, govorili o svojim omiljenim junacima i njihovim avanturama. Čuli smo kroz kakve sve pustolovine je prošla Duga Sivić da bi otkrila svoju moć, priča „O dugmetu” nas je naučila da je unutrašnja lepota ta koja nas određuje. Nasmejali smo se uz Nušića i njegovu komediju zabune - „Sumnjivo lice” i otkrili knjige u kojima su sabrane mudre misli koje nam mogu pokazati put kada smo u nedoumicama. Na kraju druženja smo uz čaj i bakine kolače istakli važnost čitanja i zaključili da pored toga što kroz čitanje učimo i bogatimo vokabular, u isto vreme, razvijamo maštu, kritičko mišljenje i empatiju. Lásd a képgalériát.

Vélemény, hozzászólás?