Ружичасте мајице

Обележен Дан ружичастих мајица (2023.)

Међународни Дан борбе против вршњачког насиља обележава се од 2007. године, последње среде у фебруару, под називом Дан ружичастих мајица. Ружичасте мајице су симбол борбе против вршњачког насиља у знак сећања на једног канадског дечака који је био изложен вршњачком насиљу, јер је носио розе мајицу као подршку својој мајци, која је оболела од рака. Тим поводом у образовним установама током целе недеље акценат се ставља на борбу против вршњачког насиља.
Чланови Ученичког парламента и фотографске секције су поводом овог дана хтели да прикажу све позитивне стране другарства у школи. Сваки ученик је у школи нашао друга: који му помаже у учењу, који се игра са њим, који дели ужину са њим... Ове драгоцене тренутке ухватили су фотоапаратом, а затим сложили у једну фото-причу. У среду 22. фебруара украсили су пано код главног улаза у школу. Након тога одељенске старешине су се, са својим ученицима обученим у розе мајице, сликали код паноа и поновили зашто је овај дан важан указујући на позитивне примере на паноу.
Како слика говори више од речи, живот и рад у школи без насиља најбоље показују наше фотографије и наша фото-прича, па свима препоручујемо да их погледају.
Погледајте галерију слика

Текст: Биљана Војнић Хајдук

Сваке последње среде у фебруару месецу у школи се, сада већ традиционално, обележава Дан ружичастих мајица.
Сви наши ученици, кроз различите активности, а са својим учитељима и одељењским старешинама, су учествовали у радионицама на тему борбе против вршњачког насиља. Већина ученика, као и запослених, су обукли ружичасте мајице у којима су се фотографисали испред, тематски уређеног, паноа на улазу у школу.
На часу Ликовне културе ученици су правили беџеве у виду малих ружичастих мајица, као симбол борбе против вршњачког насиља.
Обележавање овог дана употпунила је и радосна вест да су ученици наше школе са својим менторима освојили прво место у категорији ауторске песме Љубав је од свега јача на конкурсу Другарство је од свађе слађе, који је организовала Основна школа ,,Јован Микић“ из Суботице. Четрнаест ученика виших разреда посетили су, 23. фебруара, школу ,,Јован Микић" у Суботици, у пратњи директорице школе, Станиславе Стантић Прћић и наставница: Сандре Илић Костић и Данијеле Раднић, где су им уручене: награда, диплома и захвалница.
Ученици су били пресрећни јер су на овај начин дали мали, али веома значајан, допринос борби против вршњачког насиља. Погледајте галерију слика

Текст: Данијела Раднић