Светски дан јабуке

Ученици од 1. до 4. разреда из Доњег Таванкута су обележили Светски дан јабуке. Тематски су уредили пано на главном улазу школе, затим су читали и анализирали текст „Јабука“ - Драгана Лукића, описним придевима су дочарали јабуку, подсетили су се обичаја и изрека у којима се спомињу јабуке, припремили су и прочитали рецепте за сок и питу од јабука, затим су сви заједно отпевали песму „Јабучице црвена”. На крају су се засладили јабукама и соком од јабука. Ученици који су били у зоо-врту понели су јабуке за себе и за мрког меду. На данашњим активностима, ученици су, учећи једни од других, упознали вишеструки значај јабуке у исхрани, као и у књижевним делима - те су ликовним радовима дочарали јабуку кроз обликовање и вајање пластелином. Погледајте галерију слика.

Текст: Мирјана Саванов