Europska noć istraživača

U prostoru sportske haleTehničke škole u Subotici, u petak - 24. rujna, od 16.00 do 22.00 sata je organizirano obilježavanje međunarodne manifestacije pod nazivom Europska noć istraživača, koja promoviše nauku kroz jednostavne demonstracione oglede iz oblasti fizike, informatike, kemije i biologije, a koje su izvodili učenici i profesori nekoliko osnovnih i srednjih škola iz Subotice.
Na pomenutu manifestaciju su išli učenici osmih razreda: Stantić Anđela, Damjanoski Andreas, Kopilović Nađa i Vujković Bukvin Dajana u pratnji nastavnika kemije.
Svi prisutni učenici i nastavnici su veoma zadovoljni ovom vrstom prezentacije i popularizacije nauke, i zbog svega viđenog već sada planiramo i sljedeće godine da prisustvujemo ovoj manifestaciji - kao posetioci i promatrači, ali ko zna, ako uvjeti dozvole, razmišljamo i o ravnopravnom sudjelovanju kao jedni od demonstratora neke naučne oblasti.
Istražuj kroz noć, u znanju je moć! Pogledajte galeriju slika.