Obiljeližili smo rođendan Đorđa Balaševića

Učenici naše škole su, sa svojim učiteljima i nastavnicima posvetili dan kantautoru Đorđu Balaševiću i na kreativan način obeležili njegov rođendan - 11. maj.
Učenici osmih razreda su zasadili bagrem u dvorištu škole, i poručili „Nekim novim klincima", da „Ne lome bagrenje". Drvo će u dvorištu škole imati ekološki značaj, i podsećati sve prolaznike, na poznatog muzičara.
Na času srpskog jezika, učenici 8.c odeljenja su rešavali osmosmerke sa nazivima pesama Đorđa Balaševića.
Pano su ukrasili učenici 8.b odeljenja.
U čast rođendana Đorđa Balaševića u 6.b odeljenju organizovan je kviz na temu: „Koliko poznaješ pesme Đorđa Balaševića?" Svi đaci su učestvovali u kvizu i kroz čitanje poznatih stihova prepoznavali naslove pesama.
Učenici 6.a odeljenja su posvetili dan slušanju muzike, čitanju pesama i ispisivanju Đoletovih citata.
Učenici 2.d odeljenja su časove održali uz pozadinsku muziku, a u dvorištu su napravili kratki film Đoletu u čast.
Učenici 1.b odeljenja su slušali Đoletove pesme i prikazali ih crtežima. Najinspirativnija im je bila „Odlazi cirkus iz našeg malog grada”. Pogledajte galeriju slika.