Povodom Dana žena

U tavankutskoj biblioteci

Uoči Međunarodnog Dana žena niži razredi škole u Donjem Tavankutu su sa svojim učiteljima učestvovali na radionicama seoske biblioteke. Dočekala na je, uvijek ljubazna i susretljiva, bibliotekarka Spomenka koja je učenicima pripremila materijal za rad. Pravili su maštovite i živopisne darove i čestitke namenjene mamama za Dan žena. Učenici su dali sve od sebe i mnogo su uživali u radu, dok su u njihovim spretnim ručicama oživljavali cvetovi od papira u boji, srca i čestitke pune ljubavi. Osećaj zadovoljstva zbog uspešnih kreacija kao da nije bio dovoljan, te su đaci ispraćeni slatkim bombonama koje su im izmamile osmehe.
Verujemo kako će saradnja sa seoskom bibliotekom i dalje biti uspešna i delovati na obostrano zadovoljstvo.

Širom sveta se Međunarodni Dan žena obeležava 8. marta.
Učenici naše škole su, kao i prethodnih godina, bili veoma vredni i trudili su se da svojim aktivnostima predstojeći praznik učine što lepšim. Neki od njih su izrađivali čestitke za mame i bake, dok su ostali pripremali cvetne aranžmane i ukrasne šolje koje će se prodavati u holu ulaza škole, a sredstva sakupljena od prodaje doprineće kupovini školskog vozila. Članovi Učeničkog parlameta su uredili pano u holu škole. Ove godine odlučili su da svojim vršnjacima predstave i približe znamenite žene koje su živele, radile i stvarale na našim prostorima, a u nadi da će nadahnuti neke nove devojčice da se odvaže i krenu stopama ovih hrabrih žena. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Ivana Horvat