120. obljetnica rođenja učitelja Ivana Prćića Gospodara

Naša je škola postavila izložbu, u povodu 120. obljetnice rođenja tavankutskoga učitelja Ivana Prćića Gospodara, u prostorijama Galerije Prve kolonije naive u tehnici slame.
Program otvaranja izložbe počeo je u 18 sati, dobrodošlicom domaćina izložbe Ivice Dulića i čitanjem pjesme Tavankute selo milo, učenice 5. razreda Lucije Skenderović.
Potom se nastavnica Morena Rendulić svojim govorom osvrnula na život i djelo učitelja Ivana Prćića Gospodara, utemeljitelja i samog HKPD-a ,,Matija Gubec“ iz Tavankuta.
Postavka izložbe sadrži lutke uređene po uzoru na lik učitelja i đaka sa starih slika, školsku skamiju i ploču sa računaljkom, koja će do idućega petka biti u izlogu Galerije.
Izložene su i dvije zbirke pjesama: „Zrnca biserja” i „Zrnca biserja i sedefa iverja".
Na obilježavanju obljetnice prisustvovali su: učenici, učitelji, ravnateljica škole, kao i knjižničarka podružnica gradske knjižnice i drugi mještani i znatiželjnici.
Uvidom u značaj lika i djela Ivana Prćića Gospodara, nadamo se da će navedena obljetnica postati tradicijom. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Josipa Kojić