Protiv nasilja nad ženama

U srijedu 25. studenoga, učenici naše škole obilježili su Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama kroz različite aktivnosti. Mladi parlamentarci kreirali su prezentaciju na temu Međunarodnoga dana borbe protiv nasilja nad ženama koju su predstavili učenicima viših razreda škole i na taj način podigli svijest i ukazali na važnost problema s kojim se neke obitelji suočavaju. Članovi Učeničkoga parlamenta s nastavnicom su Danijelom Radnić osmislili pano na temu Međunarodnoga dana borbe protiv nasilja nad ženama preko kojega su se učenici, kroz realistične fotografije, mogli upoznati s aktualnim problemom u društvu. Psihologinja škole, Dragana Miranović, anketirala je 78 učenika viših razreda na temu nasilja u obitelji, kao i međuvršnjačkoga nasilja. U planu je i realizacija radionica na ovu temu s učenicima.
Na ovaj način dali smo mali, ali veoma važan doprinos kako bismo ohrabrili sve žene i poslali im poruku da nikada nisu same.

Prijevod: Morena Rendulić