Читањем до звијезда

Ученици 7.а разреда: Фабијан Дулић, Лука Вуковић и Мартин Вуковић, учествовали су, 3. марта, на следећем (другом) нивоу такмичења у знању и креативности Читањем до звијезда за основне школе који је одржан у Градској библиотеци Суботица.
Освојили су 3. место и освојили 52 бода (Фабијан Дулић - 19 бодова, Лука Вуковић - 18 бодова и Мартин Вуковић - 15 бодова). Школа „Матко Вуковић“ из Суботице освојила је 2. место са освојених 76 бодова, као и 1. место са освојених 79 бодова. Управо су се те две екипе пласирале и на трећи, а уједно и последњи ниво такмичења, који ће бити одржан (online) у месецу мају ове године.
Честитамо нашим ученицима и желимо им још више успеха следеће године, јер књижевност открива оно што стварност скрива.