Школа у времену Корона вируса

Мере заштитите од респираторних инфекција

- Избегавајте контакте са особама које кашљу, кијају, цури им из носа и имају повишену температуру.
- Избегавајте масовна окупљања и боравак у простору где се налази велики број људи.
- Често и темељно перите руке (прање водом и сапуном најмање 20 секунди или, ако то није могуће, коришћење алкохолних гелова за дезинфекцију руку).
- Када кашљете или кијате, покријте уста и нос папирном марамицом и баците је одмах у канту за ђубре!
- Ако немате папирну марамицу, покријте уста и нос повијеним лактом.
- Не додитујте прстима очи, нос и уста.
- Избегавајте руковање, загрљај и љубљење.
- Држите се на одстојању од 2 метра од саговорника.
- Проветравајте просторије у којима боравите.
- Боравите што више времена на отвореном.

Школска 2020/21. година

- Организација наставе од понедељка, 19. априла.
- Препоруке за превенцију COVID-19 у школској средини (Институт за јавно здравље Србије „Др. Милан Јовановић Батут“).
- Стручно упутствo зa oргaнизaциjу и рeaлизaцију обрaзовнo-­вaспитнoг рaдa у oснoвнoj шкoли у шкoлскoj 2020/21. години.

- Препоруке школама за поступање у случају појаве COVID-19 код ученика или запослених (Институт за јавно здравље Србије „Др. Милан Јовановић Батут“).
- Критеријуми за поступање у случају појаве COVID-19 у школама.