Dan međusobnoga pomaganja

Međunarodni dan međusobnoga pomaganja obilježava se 26. listopada. Smisao ovoga dana jest pogledati ljude oko sebe, ljude koji nas okružuju, saslušati ih, uputiti im osmijeh, podijeliti s njima lijepu riječ ili samo pridržati vrata. Učenici i zaposleni u našoj školi obilježili su ovaj dan brojnim aktivnostima: uređivanjem školskoga panoa, čitanjem izreka i citata o dobrim dijelima i sudjelovanjem na školskom foto-natječaju, na kojemu je Nikoleta Čupak, učenica 8. b odjela, osvojila prvo mjesto za najbolju fotografiju. Ujedno, naša škola priključila se akciji prikupljanja vizit-kartica za Ivana Rapaića, studenta iz Bačkoga Brega, koji ima Asperbergov sindrom. Hobi mu je prikupljanje vizit-kartica, a krajnji cilj da, jednoga dana, postavi i Guinnessov rekord.
Nitko nikada nije postao siromašan dajući drugima, Anna Frank.

Prijevod: Morena Rendulić