Представнице наше школе у Тивту

На позив госпође Љерке Синдик из НВУ-а „Гјургјево брдо” из Тивта, директорица школе Станислава Стантић Прћић и водитељка ученичке задруге Ивана Вуковић, презентовале су радионицу израде предмета од сламе и семенки.
Радионице је посетила секретарка за друшвене делатности, општине Тиват, Борка Мршуља и Ивана Петковић са сарадницима из ОШ „Драго Миловић” из Тивта и уз присуство: директорице Младене Солдат Ивовић, учитељице Невенке Савељић и Валентине Сертић допунске школе хрватског језика.
Ученици су прво научили каква слама је потребна да би је могли успешно обликовали, а затим су своје знање применили украшавајући ознаке за читање или страничнике, које су употпунили својим порукама. Потом су, у мору зрневља и семенки, тражили боје којима ће испунити различите облике, а међу њима су најчешћи били - управо, они приморски.
Током боравка у Тивту посетили смо Генерални конзулат Републике Хрватске у Црној Гори, где нас је срдачно дочекала генерална конзулка Јасминка Лончаревић, са којом смо разговарали о значају заједничких пројеката и подршци Средишњег државног уреда.
На позив водитељке радио Dux-а упознали смо ширу јавност са радом наше школе и ученичке задруге.
Судећи по добрим утисцима ученика, можемо закључити да смо обновили стара пријатељства и удружили се у креативности. Због тога се надамо договореном заједничком пројекту посете таванкутске деце деци Боке Которске. Погледајте галерију слика.