Čitanjem do zvijezda

Učenici naše škole su, 29. januara, učestvovali na školskom takmičenju Čitanjem do zvijezda.
Učenici 7.a razreda: Fabijan Dulić, Luka Vuković i Martin Vuković plasirali su se na međuškolsko takmičenje (ostvarivši po 26 od, mogućih, 40 bodova), gde će predstavljati našu školu. Da sve prođe kako treba, brinuo je tročlani žiri, koga su činile nastavnice: Morena Rendulić, Slađana Knežević i Anita Kopilović.
Ovogodišnja tema takmičenja su letnji praznici, sa službenim nazivom U svijetu knjige, za koju su se učenici spremali čitajući 4 književna dela: Jadranka Klepac, Miris knjige; Roald Dal: Matilda; Morea Banićević: Demon školske knjižnice; Liz Pihon, Tom Gejts: Svjetski dan knjige: Najbolji u povijesti (dosad).
Iščekujući sledeći nivo takmičenja Čitanjem do zvijezda učenici će prelistavati knjige, podsećati se najvažnijih detalja i prisetiti se onoga što nisu uspeli u dosadašnjemu takmičenju.
Želimo im puno sreće i što bolje rezultate na takmičenju koje sledi.