Dan zaljubljenih

Na inicijativu Učeničkog parlamenta u našoj školi je, 14. februara - povodom Dana zaljubljenih, održana žurka za sedmake i osmake. Uoči Dana zaljubljenih Učenički parlament je ukrasio jedan pano u školi na kome se mogu naći informacije od kada i zašto se slavi Dan zaljubljenih. Naravno, činjenice su dopunjene srcima i ljubavnim citatima. Učenički parlament se potrudio da dekoracije ne nedostaju ni u učionici gde je održana žurka, pa su je takođe dekorisali različitim srcima. Na žurci je bilo prisutno oko pedesetak učenika sedmih i osmih razreda, koji su kao ulaznicu doneli jedan sok ili kesicu grickalica. Za muziku su bili zaduženi osmaci, a da sve protekne u redu i miru pobrinule su se odeljenske starešine: Anita Kopilović, Sandra Ilić Kostić, Ivana Vuković, Miroslav Rauš, kao i nastavnici: Aleksandar Planić i Nikola Balažević.
Prepuni pozitivnih utisaka učenici su nevoljno napustili školu u nadi da će uskoro biti prilika da se takva zabava ponovi.

Tekst: Biljana Vojnić Hajduk