Dopisna matematička olimpijada

Na poziv Matematičkoga društva „Arhimedes“, a s ciljem popularizacije matematike i pripremanja za različita matematička natjecanja, učenice naše škole Ana Davčik (razredni odjel 6.b) i Petra Mačković (razredni odjel 5.b) sudjelovale su na četrnaestoj dopisnoj matematičkoj olimpijadi.
Obje učenice plasirale su se u 2. kolo s osvojenim maksimalnim brojem bodova. Mentorica je učenicama Ivana Vuković.
Čestitamo našim učenicama i želimo im puno sreće u daljnjem natjecanju.

Prijevod: Morena Rendulić

Poklon učenicima u Ljutovu

Početkom školske godine, MZ Ljutovo razveselio je poklonom (donacijom) školskoga pribora, kako za potrebe učenika, tako i za potrebe nastavnoga i nenastavnoga osoblja, našu školu u Ljutovu. Učenici koji su slabijega materijalnog statusa dobili su učeničke torbe pune potrebnoga pribora za školu (bilježnice, pernica, blok), dok su učiteljice dobile potreban materijal za rad s učenicima, koji će iskoristiti za stvaranje i razvijanje njihove kreativnosti.
Zahvaljujemo članovima MZ-a Ljutovo koji su se sjetili učenika i njihovih učiteljica te im početak ove školske godine učinili ljepšim.
Učenici od 1. do 4. razreda i učiteljice: Zora Sloboda, Slavica Kovačević i Slavica Pokornić zahvaljuju na poklonu.

Prijevod: Morena Rendulić