Дан ружичастих мајица – такмичење

Ученици наше школе су, у среду 4. марта, учествовали у такмичарском програму поводом обележавања Дана борбе против вршњачког насиља, који је у свету познат као „Дан ружичастих мајица“ (Pink Shirt Day). Основна школа „Јован Микић“ из Суботице је, по други пут, организовала овај догађај под геслом „Твој друг те моли: Не вређај - то боли“, што је била и тема конкурса.
На такмичењу су учествовале следеће Основне школе: „Јован Микић“, „Иван Горан Ковачић“, „Сечењи Иштван“, „Соња Маринковић“ и „Јован Јовановић Змај“ из Суботице, „Матија Губец“ из Таванкута и „Вук Караџић“ из Бајмока.
Од девет приказаних тачака изведених у такмичарском делу програма, ученици наше школе су освојили прво место извођењем драмског приказа под називом „Нек свуд’ љубав с’ја“, уз музичку нумеру. Аутор текста је Александра Антал, ученица 8.б разреда наше школе. Ученике су припремале: Слађана Кнежевић - наставница српског језика и Данијела Раднић - координатор Ученичког парламента.
Друго место је освојио ученик Основне школе „Јован Јовановић Змај“ Александар Мацура, који је извео музичку нумеру „Верујем, не верујем“. Ову тачку је припремила Драгана Синобад - наставница музичке културе.
Треће место су освојили ученици седмих разреда из Основне школе „Јован Микић“, који су извели драмски приказ „Не дозволи да будем мета“. Аутор сценарија је Јелена Дамјановић, ученица 7.а одељења. Ментор ученика је наставница српског језика Снежана Чутура.
Честитамо свим учесницима, а посебно награђеним ученицима и њиховим менторима.
Погледајте Галерију слика и погледајте драмски приказ Нек свуд љубав сја.

Текст: Данијела Раднић